AKNE VE LEKE BAKIMI

Halis Kuaför

Ciltteki ve vücudun çeşitli yerlerindeki istenmeyen lekeler(güneş lekeleri,sivilce lekeleri,akne lekeri pek çok kişi için ciddi bir probleme haizdir. Özellikle güneş altında çalışan, sigara veya yoğun dumanlı yerlerde çalışan insanlarda bu lekeler daha da belirginleşmeye başlamaktadır. Bu türlü dış etkenler ciltteki Melanin içeriğini arttırmakta ve Melanin de bu türlü lekelerin daha da belirginleşmesine ve hatta çoğalmasına neden olmaktadır.

Bir çok insan bunun önüne geçmek için yoğun bir şekilde kapatıcı veyahut fondöten kullanmakta bunlar da cildin hassas dokusuna daha da zarar vermektedir. Bütün bunların yanında pek tabi güneş gören bölgeler ufak lekeler olması normaldir bunlar zamanla geçebilmekte ve ciddi bir problem olmamaktadır. Bizim bakım uyguladığımız asıl leke yaz, kış vücutta kendini gösteren lekelerdir. Peki Leke Bakımı Nasıl Yapılır? Leke aslında bir sonuçtur, vücuttaki hücrelerin bozulduğunu ve yenilenmeye ihtiyacı olduğunu belirten bir işarettir. Bu durumda pek çok bakım uygulanabilir. Burada ki asıl amaç ciltteki ölü ve bozulmuş hücreleri yeniden canlandırmaktadır

KLASİK CİLT BAKIMI

Halis Kuaför

İncirli’de bulunan Güzellik Salonumuz tan merkeze yakın olması sebebiyle çok rağbet gören bir yerdir, Güzellik Salonumuzda açarken ‘Değerli Müşterilerimize’ daha iyi hizmet verebilmek adına Tam Merkezi seçtik. Özellikle de bayanların çokça rağbet ettiği Cilt Bakımı hizmetimizi burada vermekteyiz. Cilt Bakımı sadece popüler kültür ile yeni moda olan bir şey değil çünkü Cilt Bakımı bir lüks değil bir sağlık ihtiyacıdır, nasıl ki bedenen sağlığımızı korumamız için yürüş yapmak, dengeli beslenmek gerekiyorsa yüz güzelliğimizi korumak ve güzelleştirmek için de düzenli bakıma ihtiyacı vardır.

Cilt bakımında buhar uygulaması, siyah noktaların ve tıkalı gözeneklerin temizlenmesi, peeliing, temizlik, gözenek temizliği, maske, tonik ve nemlendirme gibi işlemler yapılmakta. Kremler ve maskeler kullanılarak cildin temizlenmesi, cildin ihtiyaçlarının giderilmesi ve cildin genç kalması sağlanıyor.

DERMAPEN

Halis Kuaför

İlk olarak Dermapen Bakımını açıklamak gerekir;

Dermapen Bakımı Nedir? Dermapen İncirli Güzellik Salonun’daki özel cihazlarımız ve kürlerimizle uygulanan gayet acısız ve doğal bir yöntemdir. Yaşlanan doku kaybı olan hücrelerin yeniden onarılmasını sağlar. Düzenli olarak 1 ay devam edilmesinde gözle görülür bir şekilde değişim olmaktadır.

Dermapen Nasıl Uygulanır ve Nerelere Uygulanır? Dermapen saçlı deri, yüz, boyun, eller, akne izleri gibi vücut sürekli kullandığı, dışarıyla temas ettiği dokularda uygulanır.

Çünkü bu hücreler dışarıyla temas etmesi sebebiyle doku kaybının en fazla olduğu bölgelerdir. Dermapen işleminin 1 seansı yaklaşık 1 saatte tamamlanmaktadır. Uygulamanın devam etmesi neticesinde uygulanan bölgesinde ki doku onarımı başlar ve yeni doku üretmeye başlar. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadı

DERMABRAZYON BAKIMI

İncirli Güzellik Salonu

Derideki düzensizliklerin, dikiş izlerinin ve kırışıklıkların azaltılması amacıyla özel bir motora bağlı olarak çalışan zımpara uçlar ile derinin mekanik olarak soyulması işlemidir. Dermabrazyonda yapılan soyma işlemi yüzeysel bir soymadır ve derinin üst tabakasının (epidermis)  tamamı,  mekanik olarak soyulmaktadır. Alt tabakanın kalan kısmındaki hücreler vasıtasıyla deride yenilenme gerçekleşir.  Böylece yeni oluşan deri daha pürüzsüz ve homojen renge sahip olur.

Dermabrazyon öncesi dikkat edilmesi gereken konular ?

Dermabrazyon öncesi aspirin gibi kanamayı arttıran ilaçların kullanımı kesilmelidir. Sigara kullanımına ameliyat öncesi ve sonrası 1-2 hafta ara verilmelidir. Aktif sivilceler varsa dermabrazyon sivilceler geçene dek ertelenmelidir.

Dermabrazyon işlemi nasıl yapılır?

Genellikle sadece problemli bölge değil, problemli bölgeyi içeren yüz bölümünün tümüne dermabrazyon uygulanır. Örneğin, alında küçük bir iz için tüm alına dermabrazyon uygulanması gerekir. Bundaki amaç ton farkı oluşmasının önlenmesi ve homojen bir görünüm sağlanmasıdır.  İşlem yaklaşık 1-1.5 saate kadar sürer. Birden fazla seans uygulama gerekebilir. Uygulama, ucunda elmas veya tel zımpara bulunan taşı hızla çeviren bir motor yardımıyla yapılır. Uygulamadan sonra deride morluk oluşabilir. Şişlikler birkaç günle bir hafta arasında geriler. Uygulama alanında kabuklanma(ölü deri) olabilir. Erkeklerde, birkaç gün tıraş olunmaz. Yara iyileştikten sonra da ilk günlerde makine ile tıraş tavsiye edilir.

Dermabrazyon işlemi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Günlük hayatını hiç bir şekilde etkilemeden devam edebilir. Fakat güneşten koruyucu kremlerin çok ciddi olarak kullanılması zorunludur. Dermabrazyonun etkisi 3 ay sonunda ortaya çıkar. 4-6 hafta kadar işlemin yapıldığı alanlarda kızarıklık görülebilir. Dermabrazyon işlemi ciltteki düzensizlikleri azaltan bir yöntem olarak özellikle sivilce izleri ve travmaya bağlı izlerin düzeltilmesinde özellikle tercih edilmektedir. Bu durumlarda 6-8 ay ara ile yapılan 2-3 seanslık uygulamalarla daha etkili sonuçlar elde edilebilir. Deri rengi tamamen normale dönene kadar 6-12 ay süreyle direkt güneş ışınlarına maruz kalınmaması zaruridir.

error: Content is protected !!
× Whatsapp İletişim